Jurek DUO UL

Funkčně nezávadný, textilní vada na předním díle (pro jistotu vysokoteplotně "podlepeno" nepropustnou transparentní páskou). Ultralehké pončo pláštěnka jednoduchého...
1 575 Kč

• Materiál velmi lehký i přesto ale celkem odolný
    • Možnost použít nouzově i jako přístřešek
    • Sice je to pončo, ale i tak se v něm lze zapařit
    • Voda stéká na nohavice a boty, pokud chete mít suché nohy, chce to návleky

Na vandu jsem s ní několikrát prolezl mezi větvemi a nic se jí nestalo. Jako přístřešek bych ji asi použil jen v nouzi. Cvoky na sepnutí drží tak silně, že máte strach, aby jste je při rozepínání nevytrhli z látky - rozepínám raději opatrně. Jsem asi trochu neohrabaný a tak se mi špatně přehazuje přes záda, když na nich mám batoh - vždy mi zůstane viset na batohu a musím ji krkolomně přetahovat i přes něj. Jinak se pod ní v pohodě vejdu i s plným Deuter Guide 35+ => pro takový batoh netřeba verze Trio.

Celkově ale doporučuji, je to dobrá koupě.

• , zakoupeno v Makalu

Vypadá to na kvalitní pláštěnku.Od nákupu ještě nepršelo.

• , zakoupeno v BUSHCRAFTshop.cz

• V přírodě nepostradatelné, perfektní. I na kolo výborné.

Značka
Typ
ponča

Ultralehké pončo pláštěnka jednoduchého obdélníkového střihu s kapucí a s kšiltem. Tato pláštěnka je vhodná i pro chůzi s menším batohem (cca do 40 l.). Pomocí příslušenství DUO lze z tohoto ponča vytvořit jednoduchý přístřešek proti dešti. Trojúhelníčky pro uchycení šňůrek jsou umístěny v rozích i v polovině delších stran (tedy v oblasti ramenou) a je jich celkem 6 ks.

Švy jsou nepropustně vysokoteplotně zalepeny PU páskou !

Materiál:

Nepropustnost: minimálně 5 000 mm vodního sloupce

Velmi hustý Ripstop polyamid natíraný speciálním japonským PU a silikonem (stejná pevnost v dalším trhání jako u standardních materiálů, ale nižší pevnost v tahu.

Japonský PU zlepšuje rozměrovou stálost polyamidu a odolnost proti UV záření zlepšuje silikonová úprava.

• Gramáž: 46 g/m2
  • Barva: cedrově zelená (světlá pastelová olivově zelená)

Velikosti:

Velikost S je pro výšku postavy do 160 cm // délka předního dílu pláštěnky cca 100 cm

Velikost M je pro výšku postavy do 170 cm // délka předního dílu pláštěnky cca 110 cm

Velikost L je pro výšku postavy do 180 cm // délka předního dílu pláštěnky cca 120 cm

Velikost XL je pro výšku postavy do 190 cm // délka předního dílu pláštěnky cca 130 cm

Velikost XXL je pro výšku postavy nad 190 cm // délka předního dílu pláštěnky cca 140 cm

Zadní díl pláštěnky je o 10 cm delší než přední.

Šířka všech pláštěnek je cca 142 cm

Hmotnosti: velikost hmotnost délka průměr

S 250 g 20 cm 6 cm

M 260 g 20 cm 6 cm

L 280 g 20 cm 6 cm

XL 300 g 20 cm 6 cm

XXL 320 g 20 cm 6 cm

Pomocí příslušenství DUO (duralový oblouk, spojovací popruh a kotvící šňůry s kolíky) z ní lze vytvořit jednoduchý přístřešek proti dešti pro spaní ve volné přírodě.

Díky nové ultralehké (UL) tkanině můžeme nabídnout snížení hmotnosti až o téměř 1/3. Toto nebylo na úkor nepropustnosti (přes 7000 mm v.s.), a i pevnost v dalším trhání je stejná jako u standardního materiálu. Ale pevnost v tahu ("počáteční" pevnost) je nižší a také životnost tohoto materiálu při stejném zacházení, údržbě, používání a skladování je odhadem na cca 2/3 životnosti standardního materiálu.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• Lehká, skladná
    • Materiál velmi lehký i přesto ale celkem odolný
    • Možnost použít nouzově i jako přístřešek
    • Sice je to pončo, ale i tak se v něm lze zapařit
    • Voda stéká na nohavice a boty, pokud chete mít suché nohy, chce to návleky

Celkově ale doporučuji, je to dobrá koupě.

• , zakoupeno v Makalu

Vypadá to na kvalitní pláštěnku.Od nákupu ještě nepršelo.

• , zakoupeno v BUSHCRAFTshop.cz

• V přírodě nepostradatelné, perfektní. I na kolo výborné.
  • Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v Hanibal

• Velmi lehké a na malý rozměr sbalitelné.
    • Možnost použití ajako nouzový přístřešek.

• Rozměry a váha
    • -

Zatím jsem měl štěstí na počasí, takže jsem ještě neměl šanci vyzkoušet tento produkt v dešti.

Docela mile měl překvapily malé rozměry a hlavně váha. Kapuce je také řešena mnohem lépe než u levnější pláštěnky, kterou jsem měl dříve. Materiál ale vypadá na první pohled docela tence a křehce. Zatím ale drží. Jediné z čeho mám obavy je zapínání po stranách na celkem masivní kovové druky. Ty jsou pevné a jakmile jsou zapnuté, jdou jen velmi těžko rozepnout. Navíc se špatné drží, takže přes všechny snahy jsem musel při pokusu odtrhnout je držet jednu stranu i za kus látky. Vydržela to, ale na nějaké časté zapínání a rozepínání to asi není.

• , zakoupeno v Stany Jurek

• lehké
    • po dodání smrdí konzervační prostředkem, ale po 1 dnu na čerstvém povětří vyvětrá

super!